Loading...

Jak jsem prodávala strašidelný zámek

Před lety jsem prodávala polorozpadlý zámek, který obdržel tehdejší majitel jako náhradu majetku od pozemkového fondu. Říkalo se, že v zámku straší, že zřejmě toto strašidlo nechce nového majitele. Již po dvakráte totiž majitel kupce měl, ale před koupí bohužel tito kupci zemřeli. S vírou jsem se jela na zámek podívat, vše nafotila a připravila. Přes jeho neutěšený stav, se mi svou polohou líbil a tak jsem věřila, že se kupec najde. Po první návštěvě klientů z Prahy, které doprovázel architekt, jež začal počítat budoucí nutné opravy, jsem však doufat téměř přestala.

Jednoho dne, krátce po té, mi zazvonil telefon a na druhé straně mi klient sdělovat, že má velký zájem o tento objekt. V první chvíli jsem k tomuto sdělení byla dosti skeptická, brala jsem zájem spíše jen jako zvědavost, ale nakonec se ukázalo, že má zámek jednu velkou výhodu, kterou bych zřejmě sama nikdy neobjevila. Tou výhodou byly pohyby větrů, které v okolí zámku dlouhodobě byly příhodné a velmi jedinečné - a to pro létání balony! A tak ve velmi krátké době zámek koupil odvážný i nadšený pan podnikatel, který balony vyrábí a chtěl, aby tento zámek sloužil jako evropská balonová základna. Tato zde posléze opravdu vznikla a úspěšně se rozvíjí. Snad mi současný pan majitel promine případnou nepřesnost výrazů, ale to asi není v tomto vyprávění to nejpodstatnější. Tento pan majitel se rozhodl pro koupi tohoto zámku také z toho důvodu, že prodávajícím byl duchovní a vzhledem k neblahým zkušenostem při předchozích prodejích, se kterými jsme našeho kupujícího seznámili, byl zámek po prodeji tímto bývalým panem majitelem vysvěcen. Pokud jsou v něm ještě nějaká strašidla či tajemné síly, tak jistě již jen ty dobré.

Tento prodej je příkladem toho, jak se někdy cesty a osudy a sympatie klientů sejdou tak neuvěřitelně, že i prodej této zanedbané nemovitosti proběhl ve velmi krátké době, až se nám vše s panem majitelem jevilo jako velká souhra šťastných kroků, ne-li téměř jako zázrak. Jsem též velmi ráda, že zařízením prodeje této speciální nemovitosti, jsem mohla přispět k rozvoji snů dalších lidí.